Nagymaros alig ötezres település a Dunakanyarban, elmondható tehát: nem ideális hely fesztiváloknak. Vagy mégis?
en-Egy lépésre vagyunk attól, hogy váci piarista álljon a világ csúcsán

Aradi Álmos a portugáliai Ifjúsági- és U23-as Világbajnokságon párosban, taktikus versenyzés után a döntőben.
Aradi Álmos a Váci Kajak Kenu SE színeiben az MTK-s Panyik Zsomborral versenyzik 1000 méter párosban, miután a másik Aradi testvér, Bátor sérülés miatt nem tudott részt venni a versenyen.
Az előfutamon a magyar különítmény alig 5 századmásodperccel csúszott le az automatikus döntőbe jutást biztosító első helyezésről, így a középdöntőben kellett Aradinak és Panyiknak bizonyítani.
Az ezer méteres szakasz első felében a középmezőnyben haladtak, majd fokozatosan csökkentették lemaradásukat az elöl haladóktól. Az utolsó 200 méteren először a hosszan vezető orosz különítményt, majd végül a legelöl haladó dán csapatot tudták maguk mögé kényszeríteni. A futamot magabiztos, bő egy másodperces különbséggel húzta be a nemzetet képviselő kettős.
Alább megtekinthető a teljes középfutam
A versenyszám döntőjét holnap délelőtt magyar idő szerint 11 óra 56 perckor rendezik,
az eredményekről és hírekről a Piarista Gimnáziumban szereveződő Fan Zone-ból is tudósítunk.
A portugáliai Montemor-O-Velho-ban kerül megrendezésre az U23-as és Ifjúsági Kajak-Világbajnokság, mely a sportág egyik legjelentősebb sporteseménye és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság égisze alatt zajlik.
#hírszerző #UniKornis #hajrá
EZEKET IS AJÁNLJUK!
Ünnepi szentmise előzte meg a bizonyítványosztást és zárta le a tanévet. Sor került az iskolai díjak átadására is és több tanárt is elbúcsúztatattak.
Idén is megszervezésre kerül az Észak Dunamenti Nagyboldogasszony Közösség nyári tábora Nagymaroson a Római Katolikus plébánián 2022. július 4-9. között.
Tetszett? Támogasd a diákújságírást megosztással vagy feliratkozással!