Lázas munka folyt a pénteki napot megelőzően, a 11. évfolyam diákjai díszítették ki a teljes iskolát, majd ők feleltek a virágok eltakarításáért is. Képgalériánk.
en-FRISS! Engedélyezték az első koronavírus elleni készítményt Európában

Megállapodott az Európai Bizottság a Gilead Sciences gyógyszergyártóval: a következő hónapokban az Európai Unió és az Egyesült Királyság betegei számára hozzáférhetővé válik a remdesivir hatóanyagú Veklury koronavírus elleni készítmény - számolt be a 24.hu.
Az EB július 3-án adta ki a feltételes forgalomba hozatali engedélyt, mely alapján a Veklury felnőtt és serdülőkorú (legalább 12 éves és 40 kg testtömegű), COVID-19 okozta tüdőgyulladásban szenvedő, oxigénpótlást igénylő betegek kezelésére alkalmazható.
Ezzel a készítmény az első, jóváhagyással rendelkező COVID-19 antivirális kezelési módszerré lépett elő.
A Gilead hamarosan leszállítja a remdesivirből megvásárolt mennyiséget, melyet a legnagyobb szükség elvének érvényesítésével fognak elosztani az EU tagállamai és az Egyesült Királyság között. Az ezzel kapcsolatos valamennyi döntés az Európai Bizottság kizárólagos hatáskörébe tartozik majd - írja a 24.hu.
Az engedélyezéssel párhuzamosan ugyanakkor folytatódik a remdesivir hatékonyságának és biztonságosságának vizsgálata is, mely során a hatóanyag gyulladásgátlókkal való együttes alkalmazhatóságát, illetve konkrét népességcsoportokban, például a gyermeknél történő használhatóságát is felmérik.
Forrás: ATV.hu, StreetInsider.com
EZEKET IS AJÁNLJUK!
Emelkedett, ünnepélyes hangulatban telt a végzősök búcsúztatója. Összefoglalónk hamarosan érkezik, a videók és a cikkek előtt viszont közzétesszük képriportunkat.
Tetszett? Támogasd a diákújságírást megosztással vagy feliratkozással!