Kedvezően alakul a járványhelyzet Magyarországon, a beoltottak száma 6 millió 400 ezer fölött.
en-Grenada: a hely, ahol legalább annyi érdekesség van víz alatt, mint felett

Az Országbemutató sorozatunk immáron kilencedik részében szó lesz a mona majmokról, Kolombusz Kristófról, kakaóról és egy víz alatti szoborparkról is.
Üdvözlünk mindenkit, rövidebb szünet után folytatódik a Kevésbé ismert országok sorozat! A mai terítéken ismét egy szigetország, Grenada található. Tartsatok velünk a Karib-szigetekre!
Elhelyezkedés
Grenada egy aprónak számító szigetcsoport, a Kis-Antillák sorában, a Karib-tenger közepén. Területe Budapest kétharmadának felel meg, ám méreteit szépsége messze felülmúlja.
Homokos tengerpartokban és lármás dzsungelekben egyaránt bővelkedik,
a trópusi éghajlatnak megfelelően azonban figyelni kell, hogy mikor érkezik ide a látogató: az esős évszakban több hétig is eltarthat a folyamatos zápor. A szigetcsoport legismertebb állatfaja a mona majom, ami sajnos a kipusztulás szélén áll (a kiemelt képen látható az állatka).
A kép kattintással felnagyítható
Rövid történelmi áttekintés
Grenadát karibi indiánok lakták, az európaiak először Kolumbusz Kristóf harmadik útja során, 1498-ban láthatták meg a szigetet, azonban ekkor még nem zavarták meg az itt élők nyugalmát.
A később ideérkező spanyolok nevezték el a szigetet Grenadának, mivel emlékeztette őket az andalúziai városra, Granadára.
A francia gyarmatosítás következtében az itt élő indián törzsek nagy része kihalt, ma már alig találkozhatunk itt őslakosokkal. Később a britek szerezték meg a szigetet, és megkezdődött az afrikai rabszolgák behurcolása, aminek következményeképpen a sziget lakosainak 82%-a fekete.
Végül 1974-ben sikerült elnyernie függetlenségét, sajnos azonban hamar káoszba fulladt a nagy szabadság, 1979-ben ugyanis az Új Ékkő Mozgalom forradalom útján átvette a hatalmat, és diktatórikus rendszert vezetett be. 1983-ban, miután a Mozgalom vezetői egymás ellen fordultak, az Egyesült Államok tett rendet az országban, és visszaállították az alkotmányt. Az apró ország azóta is békés szegénységben él, a rendkívül magas kivándorlási arány okozza a legnagyobb problémát.

Gasztronómia
Grenada híres fűszereiről, amiatt Fűszer-szigetnek is szokás nevezni. Nagy mennyiségben termesztenek vaníliát, fahéjat, szegfűszeget és szerecsendiót. A kakaó termesztésének is nagy hagyományai vannak, ezen kívül mindenképpen kipróbálandó édesség az avokádófagyi.
Víz alatti szoborpark?
Grenada leghíresebb látnivalója a Molinere Szoborpark. Különlegessége, hogy
a szobrok a homokos tengerfenéken, mintegy 10
méter mélységben találhatóak,
így csak búvárszemüveggel felfegyverezve lehet meglátni őket. A szobrok között körben álló, tv-t néző, és írógépen gépelő alakokat is találhatunk.

A szigeten járóknak mindenképpen érdemes felkeresni az elhagyatott strandokat, ugyanis ez a sziget távol esik a leginkább turista-támadott üdülőhelyektől, így akár teljesen egyedül is napozhatunk, fürödhetünk a gyönyörű, szinte idilli környezetben.
A j'ouvert fesztivál a karibi térség egyik leghíresebb utcabálja, ahol a helyi jab-jab bandák szolgáltatják a muzsikát. A helyiek színpompás ruhába öltözve táncolnak hajnaltól egészen szürkületig.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok, hamarosan újabb cikkben mutatjuk be a Föld bolygó eldugott országait. Addig is ne felejtsetek megemlékezni a mona majomról, és jól megfűszerezni a vacsorátokat! De most még szavazzatok a következő rész témájáról is!
A sorozat előző részeit itt lehet elolvasni.
Tetszett? Támogasd a diákújságírást megosztással vagy feliratkozással!